O Angie

 

Angie je podle mého názoru typickou představitelkou svého plemene. Bezmezně miluje svou rodinu a to i naši 2,5 letou dceru,kterou respektuje jako plnohodnotného člena smečky, chrání ji a dokáže trpělivě plnit její rozkazy. Jde o středně temperamentní fenku,velice lehce ovladatelnou. K cizím lidem se většinou chová odtažitě a chvíli trvá,než si získají její důvěru, jakmile se tak stane, je velmi přátelská. Je opravdovou strážkyní svého dvora, jak už název plemene napovídá. Zbytečně neštěká, objeví-li se v okolí někdo cizí, dává to okamžitě znát a je připravená i zasáhnout.

Doma jí nikdo neřekne jinak než Cherry, Cherriso, Cherdo a někdy taky Ty Můro,ale to jen když opravdu hodně zlobí!

Když jsme si tu malou černou kuličku přivezli domů, neměli jsme vůbec tušení,jak moc změní náš život. Kdyby mi tenkrát někdo řekl,že budeme jezdit po výstavách a volné chvíle trávit na cvičáku,asi bych si poklepala na čelo. Byli jsme rozhodnutí,že Cherinka projde základním  výcvikem, jen aby byla ovladatelná, že zkusíme nějakou výstavu nejlépe poblíž místa bydliště a tím to mělo všechno skončit,ale opak je pravdou.  

Na první výstavu jsme vyrazili opravdu do Brna, po oba dva dny jsme obdrželi známku VN1 a jak se tak říká, s jídlem roste chuť,takže jsme začali obrážet výstavy po celé ČR, s přibývajícími úspěchy rostlo i naše sebevědomí a začali jsme zkoušet štěští i na zahraničních výstavách.

V podstatě to samé probíhalo i na poli pracovním, po první úspěšně složené zkoušce jsme dostali ještě větší chuť do další práce.  Nutno podotknout,že Cherda mi moje snažení značně ulehčuje, je úžasná parťačka,která vždy s ochotou splní,co mi na očích vidí. To co ztrácí na rychlosti, to dohání svým odhodláním splnit všechny moje příkazy.

Je to prostě parťačka celé naší rodiny, zažili jsme s ní už tolik krásných okamžiků, procestovali nejen celou ČR,ale i velký kus zahraničí a v neposlední řadě jsme poznali spoustu nových přátel a kamarádů, čehož si vážím snad úplně nejvíc, protože mít přátele, je v životě velice důležité.

 

Rozsáhlá fotogalerie viz. odkaz: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2409840213522.104802.1476739797&type=1&l=fe73647baa